Подружні пари, які не застосовують контрацептивних засобів, вступають у статеві стосунки лише у неплідний період. Звичайно, окрім тих небагатьох випадків, коли мають намір зачати дитину. Це природно, що у плідний період жінка має бажання займатися сексом. Натомість, у неплідний період з огляду на рівень гормонів жінка доволі прохолодно ставиться до статевих стосунків, отож, їй доводиться ледь не змушувати себе до сексу. Чи можна такий секс назвати згідним з природою?
Проводили дослідження, на підставі яких можна ствердити, що у неплідний період жінки також можуть вести привабливе статеве життя. І під час першої фази після менструації, коли ще не настав плідний період, і під час другої фази, тобто після овуляції. Та великий відсоток жінок мають труднощі з тим, щоб займатися сексом під час неплідного періоду. Труднощі збільшуються, коли до всіх гормональних справ додати ще й додаткові життєві труднощі чи проблеми. Це можуть бути погані стосунки з чоловіком, моральні сумніви, втома та багато інших чинників, через які жінки відчувають нехіть розпочинати статеві стосунки.
Однак якщо ствердити, що найкращий час для статевих стосунків – це лише плідний період, тобто той, коли можна зачати дитину, то нам довелося б також ствердити, що часте народження дітей також природне. Та є не надто багато осіб, які погодилися б з таким визначенням природності, еге ж? Тому статевими стосунками, що згідні з природним ритмом, називаємо такі стосунки, коли людина завдяки своєму розумові використовує всі можливості, які дає їй власна тілесність, сама вибирає час, залежно від того, чи планує зачаття дитини, чи ні. Якщо подружжя не планує вагітності, то вибирає неплідний період для статевих стосунків.
В такому разі тут можна поставити питання, чи послуговуючись власним розумом, а також здобутками медицини, не розумніше було б використати гормональну таблетку? І тоді ми справді розпочинали б статеві стосунки, коли нам хочеться, хіба ні?
От тільки така таблетка в організмі жінки штучно викликає стан, який дуже подібний до ранньої вагітності. І в такому стані жінка повинна перебувати увесь час, щоб мати змогу вступати у статеві стосунки тоді, коли хочеться? Не залишається нічого іншого, як визнати, що нормальним є лише цикл плідності жінки, і його не варто змінювати.
Не залишається нічого іншого, як визнати,
що нормальним є лише цикл плідності жінки,
і його не варто змінювати
У цьому циклі також можуть бути свої труднощі, які на певному етапі треба намагатися перемогти. Необхідні зусилля, щоб розпочати діалог, дбати одне про одного, бути відповідальними. Саме це збагачує статеві стосунки. Дає змогу переживати глибоку єдність, не зважаючи на те, що статевий акт не буде настільки пристрасним, як під час плідного періоду.
Часом може видаватися, що у статевих стосунках найважливішою є пристрасть. Це тільки мрії, а в житті буває по-різному, особливо, коли люди живуть разом вже багато років. Тут варто запитати, що ж насправді ми шукаємо у нашому подружньому зв’язку: чи тієї уявної пристрасті, чи якогось глибшого сенсу статевих стосунків, який також може бути захопливим, особливо під час неплідного періоду, незважаючи на всі труднощі, які з’являються. Тут також варто додати, що коли подружжя вступає у статеві стосунки під час плідного періоду, то жінка, а також чоловік, можуть мати інші проблеми. Вони усвідомлюють, що наслідком такого статевого акту може бути ще одна дитина, тобто це 9 місяців вагітності, яка може по-різному протікати, потім пологи, лактація і всі пов’язані з цим труднощі. А до цього ще треба додати тривалий період утримання від статевих стосунків. Можна сказати, що це цілком нормальне мислення, коли подружжя сподівається тих чи інших труднощів і свідомо погоджується на них...
А може, байдужість до статевих стосунків, яка часто з’являється у жінок, виникає саме з факту, що подружжя вступає у статеві стосунки саме тоді, коли жінка є неплідною, тобто тоді, коли вона не настільки виразно реагує на сексуальні подразники, коли не вміє з цим впоратися... Може, для багатьох подружніх пар, статеве життя, згідне з природним ритмом плідності, є надто високою планкою, якої вони не спроможні подолати?
Про статеві стосунки не можна говорити лише з погляду біології, так само і природні методи планування вагітності не можна оцінювати однобічно. Вони призначені не лише для того, щоб знати, коли можна вступати у статеві стосунки, аби наслідком цього не було народження дитини. Таке мислення не вирішить проблеми. Для щасливих статевих стосунків і жінці, і чоловікові необхідно пристосуватися до ритму природи.
Для щасливих статевих стосунків і жінці, і чоловікові
необхідно пристосуватися до ритму природи.
Надзвичайно важливим є контекст статевого життя подружжя
Надзвичайно важливим є контекст статевого життя подругів. Що можна сказати про їхній подружній союз? Наскільки вони дбають одне про одного? Наскільки чоловік вразливий до емоційних потреб дружини? Чи він йде назустріч її прагненням? Адже все це є знаком того, чи він кохає дружину. Проблема байдужості жінки до статевих стосунків виникає не стільки через біологічні чи гормональні проблеми, а насамперед через оцей емоційний дискомфорт.
Дружина втрачає бажання займатися сексом не тому,
що у неї післяовуляційний період, а тому,
що чоловік не вміє висловити їй жодних почуттів
Якби між чоловіком та дружиною був ліпший емоційний зв’язок, більше взаємоповаги та кохання, то, можливо, з’ясувалося б, що дружина готова вступити у статеві стосунки, які принесуть їй задоволення. Дружина втрачає бажання займатися сексом не тому, що у неї післяовуляційний період, а тому, що чоловік не вміє висловити їй жодних почуттів, окрім роздратованості та злости. Часто буває так, що коли поліпшуються стосунки між чоловіком та дружиною на духовному та психічному рівні, то тоді вони легше долають перешкоди біологічного характеру. Тут велику роль відіграє релігійність подружжя. Людина, яка співпрацює зі Святим Духом, спроможна подолати біологічні зумовленості, а також впоратися зі змінами власного настрою, з нехіттю та упередженнями.
Людина, яка співпрацює зі Святим Духом
спроможна подолати біологічні зумовленості,
а також впоратися зі змінами власного настрою,
з нехіттю та упередженнями
Не бійся сексу, або люби і роби, що хочеш. З о. Ксаверієм Кнотцом розмовляє Сильвестр Шефер, перекл. О. Мандрика, Свічадо, Львів 2015, с. 64-68.