Ukraine English Russia Poland
Жінка періодично неплідна – важливе відкриття XX століттяСутність Методів Розпізнавання ПлідностіВідмінність між природним регулюванням плідності та контрацепцієюПереваги Методів Розпізнавання ПлідностіНайпоширеніші питання про МРПМРП і нерегулярність циклівРепродуктивне здоров’я

ПЛІДНІСТЬ ПОДРУЖНЬОЇ ПАРИ

Репродуктивне здоров’я

 


Відповідальна прокреація передбачає також піклування про ЖІНКУ, яка збирається стати або вже стала МАТІР’Ю, та про її ДИТИНУ. З цієї причини […] кілька міркувань про РЕПРОДУКТИВНЕ ЗДОРОВ’Я. Цим терміном ми позначаємо сукупність профілактично-лікувальних заходів, які мають на меті створення оптимальних умов (фізичних, психічних, соціально-економічних, середовищних) для ЗАЧАТТЯ, ВИНОШУВАННЯ й НАРОДЖЕННЯ дитини.

Задля такої мети треба насамперед інформувати-переконати жінку не застосовувати тих контрацептивно-абортивних засобів, які можуть стати причиною її неплідності в майбутньому, навчити її не наражати себе на ризик зараження хворобами, що передаються статевим шляхом, утримуючись від нерозбірливих статевих зносин, а також з усією уважністю ставитися до власної спроможності брати на себе відповідальність за можливий прокреативний вибір.

Але репродуктивне здоров’я залежить також від варіантів вибору, які робить СУСПІЛЬСТВО: створити добре життєве середовище (забезпечити відсутність токсичних речовин у повітрі, у воді та в харчових продуктах; забезпечити добре харчування тощо) та добрі умови праці для вагітної жінки означає забезпечити добробут матері і дитини.

Наш погляд на репродуктивне здоров’я є дуже далеким від визначення, яке дала йому ВООЗ, вона визначає РЕПРОДУКТИВНЕ ЗДОРОВ’Я як сукупність дітонароджень, яким загрожує так званий пакет смерті, куди входять контрацепція-стерилізація-аборт. На нашу думку, така інтерпретація здоров’я є хибною і віщує новозачатому не добробут, а смерть, а жінці – ФІЗИЧНО-ПСИХІЧНЕ та МОРАЛЬНЕ ПРИНИЖЕННЯ.

 


М.Л. ді П’єтро, Виховання сексуальності та відповідальна прокреація, в: Біоетика. Підручник для медичних вищих навчальних закладів, ред. Е. Зґречча і ін., Медицина і Право, Львів 2007, с. 358-359.



Наверх

  Распечатать