Ukraine English Russia Poland

ВІДПОВІДАЛЬНЕ БАТЬКІВСТВО

Проблеми з двійнятами. Вчимо дітей, що таке життя


І билися дитятка одне об одне в її лоні. А вона сказала:
Коли так, навіщо мені жити? і пішла спитати Господа (Бут. 25,22).

Як і багато майбутніх матерів, Ревека, мабуть, чула про багато випадків вагітності та розуміла, що з нею відбувається щось дивне. Двійнята у ній билися так сильно, що вона відчувала, що щось не гаразд. Бог вказав Ревеці, що битва, яка відбувається в ній, передвіщає те, як два народи, що вийдуть з цих двох хлопців, ворогуватимуть між собою.

У Новому Завіті читаємо, що це символізувало також духовну боротьбу:

...щоб не було ніякого блудника чи нечестивця, як Ісав, що за одну лиш страву запродав власне первородство (Євр. 12,16).

Ісав продав своє первородство за миску тушкованого м’яса, і пізніше був позбавлений благословення, що належало йому як первістку. У Біблії сказано, що Ісав знехтував своїм первородством, і коли він втратив благословення, то жалкував лише за владою, на яку розраховував як первісток.

Щоправда Ісав так і не зрозумів суті справи. В кінці історії ми бачимо їх обох з сім’ями, впливом та багатством. Проте тільки Яків розумів, що Боже благословення має більшу цінність від будь-яких принад світу.

Коли Бог поблагословив їхнього дідуся Авраама, той не жив заради світських речей.

Бо чекав міста з непохитними основами, якого Бог будівничий і засновник (Євр. 11,10).

Кожен християнин має пройти символічну боротьбу, схожу на ту, яка відбувалася між Яковом та Ісавом. Тож усі християнські батьки повинні приготувати до неї своїх дітей.

 

 

Бог створив нас, щоб ми жили Його благословенням. Він обдарував нас різними талантами, щоб ми могли зробити внесок для суспільства. Він хоче поблагословити більшість людей подружнім життям і чудовими ДІТЬМИ. Він бажає бути поруч з нами, навчати нас, вести і наділяти своєю любов’ю та благоволінням. У глибині серця ми відчуваємо ці прагнення.

Хоча наш світ заполонив гріх, Бог закликає нас до участі у Його плані відкуплення. Наша місія полягає в допомозі якнайбільшій кількості людей вийти з царства темряви і назавжди оселитися в царстві світла.

Часто ці дві ідеї суперечать одна одній. Наше бажання жити за Божим благословенням і мати мирне, успішне та веселе життя не збігається з часом, у якому живемо, та завданням, яке Бог приготував для нас.

Неємія глибоко пережив цю внутрішню боротьбу, коли Бог наказав йому допомогти Його народу відбудувати стіни Єрусалиму. Практично відразу після його прибуття у зруйноване місто, він наштовхнувся на спротив. Те, що він учинив у цій ситуації, демонструє нам інший бік цієї боротьби.

Ті, що будували мур, і ті, що носили тягарі, були озброєні; однією рукою робили роботу, а однією тримали зброю. Кожен, хто будував, мав меч, прив’язаний до боку, і так будували (Неєм. 4,11-12).

Бог хоче, щоб ми та наші діти отримувати Його благословення і з Його допомогою та під Його проводом будували добрі відносини з іншими, але Він також чекає, що ми будемо боротися проти гріха, поширюючи Його Царство, навіть якщо це спричинить духовну війну.

Як і двійнята у лоні Ревеки, кожна наша дитина має пройти цю боротьбу, шукаючи баланс між успішним життям на землі та служінням Господу. Наше завдання полягає в тому, щоб пояснити це дітям і допомогти їм віднайти баланс між цими завданнями.

Як це зробити – запитаєте? Погляньмо на Ісаака та Ревеку.

Яків був дуже близьким зі своєю матір’ю, натомість Ісав більше любив батька. Коли Бог сказав Ревеці, що Яків забере первородство Ісава, вона, вірячи цьому пророцтву, навчала Якова, як шукати Божого благословення.

Ісаак же хотів поблагословити свого сина Ісава як первістка, тож він або не вірив словам Ревеки про пророцтво або не зважав на нього. Ймовірно, Ісаак, як і Ісав, став надто зосередженим на тому, що є тут і тепер. Ісав продав первородство за миску їжі, а Ісаак хотів отримати їжу від Ісава перед актом благословення. Деякі біблійні коментатори вважають, що автор книги Буття хотів передати ці повідомлення як паралельні.

Ймовірно, Ісаак з Ревекою сперечалися одне з одним, оскільки Ісаак був зосереджений на тому, щоб негайно отримати благословення, а Ревека радше шукала Божих вказівок щодо її дітей. Тож, незважаючи на те, що вони чекали виконання Божої обітниці і благословення, саме через це вони не дотрималися принципів життя за Божими законами. Вони придумували обмани, йшли на хитрощі та підступи заради того, щоб отримати те, чого бажали. І така поведінка все зіпсувала.

Думаю, що з цієї історії можемо взяти для себе дуже корисний урок, який допоможе віднаходити баланс для наших дітей. Ці ж три принципи містяться й у відомому Ісусовому вченні:

Шукайте перше Царство Боже та його справедливість, а все те вам докладеться (Мт. 6,33).

Тут не йде мова про вибір або так, або так. У цій фразі Ісус водночас згадує шукання Божого Царства та щоденне життя. Нам не потрібно перетягувати своїх дітей на один чи другий бік, як це робили Ісаак з Ревекою. Пояснюйте своїм дітям, що Бог знає про цю внутрішню боротьбу і розуміє її суть. Саме Він створив світ з усіма його принадами і Він вклав у нас бажання отримати Його благословення, щоб жити щасливо та довго. Також Бог через Христа покликав кожного з нас поширювати вістку про Боже Царство.

Нам не потрібно обирати між Богом і життям: наслідувати Христа і відмовитися від всього життєвого чи мати все, відмовившись від Бога. Якщо ми передамо дітям цю помилкову думку, їм буде важко зробити правильний вибір. Бог знає, як можна знайти гармонію у житті кожного з нас.

Тут суть полягає у правильних пріоритетах: пояснюйте дітям, що шукання Божого Царства полягає не лише у будуванні, а й у пізнанні Бога, вивченні Його слова та зростанні у християнстві. Бог хоче, щоб ми повністю довірилися Йому і виконували Його план для нашого життя. Коли довіряємо Йому і йдемо дорогою, що її Він вказує, то отримуємо все найкраще у своєму житті. Яків та Ісав могли віднайти те, що Бог їм підготував, шукаючи Його і довіряючи Йому своє життя.

Мета ніколи не виправдовує засобів. Яків, заради того, що вважав добром, свідомо пішов на поганий вчинок. Ісус навчав нас шукати доброчесності. Гріх та компроміс з добром тільки віддаляють вас від Бога. Звісно, через покаяння зможете повернутися на добру дорогу, але який сенс у звертанні з неї?!

Заохочуйте своїх дітей насамперед просити в Бога допомоги у пошуку Його Царства та справедливості і дякувати Йому за Його поміч. Розповідайте їм історії зі свого життя, в яких вам доводилося робити вибір. Обов’язково згадуйте те, як ви молилися і довіряли Богові, просячи Його проводу. Поділіться з дітьми тим, як ви приймали рішення, вкажіть їм те, як ви ставили Бога на перше місце і просили Його мудрості. Покажіть дітям, що радієте з Божого благословення і запросіть їх споглядати, як ви живете у світі одночасно з думкою про вічне життя.

 

Практичні поради для батьків

Розповідайте дітям, що найпростіший спосіб дотримуватися Божого Слова – це завжди обирати добро над злом. Хоч невелике відхилення від правди, на перший погляд, виглядає несуттєвим, кожне хибне рішення, яке приймаємо, віддаляє нас від Бога. Яків та Ісав прийняли багато неправильних рішень, через що й пережили вдосталь незгод. Бог використовує наш правильний вибір, як фундамент для будівництва нашої віри для вічного життя і цінування Його щедрих благословень.


 


Р. Осборн, Біблійні секрети виховання, перекл. О. Пущак, Свічадо, Львів 2015, с. 55-59.



Наверх

  Распечатать

Третій виховник. Виховання з поміччю "згори"Адамова сім’я. Надати дитині сенс життяКомпанія "Ной та сини", кораблебудівники. Сім’я, що будує разомБатьки нашої віри. Радість батьківстваНеморальний Лот. Навчання батьківству згідно з моральними принципамиАгар – мати-одиначка. Коли життя посилає вашій сім’ї лимони...Змішана сім’я Сари. Твої діти – мої дітиІсаак на жертовнику. Як навчити дітей послухуЛюблячий Ісаак (1). Як навчити своїх дітей любитиЛюблячий Ісаак (2). Вчимо дітей, як поводитися з іншимиПроблеми з двійнятами. Вчимо дітей, що таке життяНемудрі слова Ревеки. Як давати дітям порадиЯків та його діти. Обирання улюбленцяДванадцятеро синів Якова. Як бути з тестостероном?!Авраам, Ісаак і Яків. Сила благословенняМаленький Мойсей та його мама. Як вчити немовлятМіріям, Аарон і Мойсей. Принцип первісткаМойсей і Ціпора. Виховуємо разомДоньки Целофхада. Як цінувати своїх дітейНастанови Мойсея для ізраїльських батьків. Вчимося з інструкції життяМойсей та заповіді. Як розповідати дітям історії віриДва покоління ізраїльтян. Зростаємо разом з дітьмиБатьки Самсона. Як пояснити, для чого правилаСамуїлові етапи. Духовний зріст крок за крокомСамуїл у святині. Не перекладайте своїх обов’язків на іншихСини Елі. Різниця між докорами і картаннямСамуїл та Елі. Допомогти дитині пізнати БогаДавид і сини. Не приховуйте своїх почуттів та емоцій – прислухайтеся до нихДавида „пошито в дурні”. Встановіть чесність єдиним правиломМудрість Соломона. Вчимо дітей бути мудримиДва пророки і три матері. Сімейні чудаМаленькі царі Йоас і Йосія. Робимо перехід від нашої віри до їхньоїЕстера і Мардохей. Учіть дітей бути вірними в маломуІов. Довіряти Богові, коли батьківство ранить"Пісня Пісень". Розмова про коханняДаниїл у школі. Що робити з тим, чого дітей вчать у школіСедрах, Месах і вогонь. Як долати соціальний тискДвоє посланців: Малахія та Йоан. Наверніть своє серце до дітейРадіючи народженню Хрестителя. Дозвольте дитині бути радістю вашого домуРозмова Марії з Гавриїлом. Божа воля у народженні та статі вашої дитиниЙосиф та Ісус. Як любити "чужу" дитинуПостанова Йосифа і Марії. Роздуми про подружжяІсус у святині. Хрещення і Миропомазання дитиниДванадцятирічний Ісус. Духовний розвиток дитиниМандрівка до святині (1). Важливість дисципліниМандрівка до святині (2). Важливість послуху та пошаниСкарб Марії. Виховуємо через спостереження і молитвуМарія, Йосиф, Ісус та синагога. Важливість відвідування храмуІсус та діти. Приводьте свою дитину до ІсусаПродовження місії апостолів. Історія про два місійних поля