Ukraine English Russia Poland

СЕКС, ЯКОГО НЕ ЗНАЄТЕ

"Почуваюся гірше, ніж каліка"


Чи Ви зможете щось порадити мені чи ні, але принаймні гірше не зробите. Тільки тому я й наважився написати цього листа. Мені 25 років. Головна проблема мого життя – це невідповідність статі, яку я відчуваю, моїй біологічній. Я весь час бачу в собі жінку, з усією її проклятою жіночою чуттєвістю, схильністю до мрій, отриманням задоволення від типово жіночої праці. До дівчат не маю ніякого потягу, і хоч, гадаю, я міг би мати дітей як чоловік, але, мріючи про сім’ю, завжди бачу себе в ролі матері. З цієї причини я мушу викинути подружжя з моїх життєвих планів, бо цим я тільки зробив би нещасливою свою жінку, а сам став би ще більше нещасний. Я й без того страшенно нещасний, почуваюся гірше, ніж каліка. Пам’ятаю, як я ображався на своїх батьків, що вони не забороняли мені бавитися ляльками, навіть самі вбирали мене в яскравий одяг і наказували носити довге волосся. Тепер я вважаю, що мої скарги були не зовсім виправдані. Може, батьки трохи й спричинилися до зміцнення цієї моєї нещасної схильності, але не сформували її. Просто такий уже я вродився. Це останнє речення звучить так звично, що Ви ніколи не зрозумієте, скільки розпачу, скільки відрази до себе і до свого способу життя міститься у такому звичайному реченні: "Такий уже я вродився".

Попри все це я не гомосексуаліст. Гадаю, це завдяки тому, що, бувши ще учнем технікуму, я дуже перейнявся висловлюванням про гомосексуалізм з першого розділу Послання до римлян. Але саме тут починається проблема, з якою я до Вас звертаюся. Я вже давно відчуваю непереборну потребу мати друга. Не багато друзів, а одного. Я завжди такого друга собі знаходжу. Між нами немає нічого нечистого. Кожний черговий друг не здогадується про мої схильності. Коли я дивлюся назад, то бачу, що я завжди вибираю собі за друзів рішучих і мужніх хлопців. Я не властолюбець, легко погоджуюся з тим, щоб дружба була головно однобічна. Мені досить того, що я можу часто заходити до свого друга додому, в чомусь йому допомагати і т. ін. Для себе я сподіваюся тільки на те, щоб мене приймали і не вважали настирливим. Не було мені також завадою, що мій нинішній друг зустрічався з дівчиною, потім женився й радів, що в нього має народитися дитина. Я навіть якось там радів разом з ним. Сумніви охоплюють мене лише тоді, коли я порівнюю його прив’язаність до дружини і мою прив’язаність до нього. Адже моя дружба зовсім безплідна і ні до чого не веде! Це зайва нагода відчувати відразу до себе і до моїх психічних викривлень. Чи можна, на Вашу думку, виправдати таке задоволення потребою дружби?


 


Коли я отримав Ваш лист, то засів за читання книжок на цю тему, і скоро зрозумів, що я передовсім маю Вас поздоровити. Те, що Ви маєте намір боротися із своєю проблемою в дусі та світлі віри, це великий дар Божий.

Адже головний стиль сучасного мислення і порад на тему гомосексуалізму є тривожно язичницький. Означення "язичницький" я вживаю тут у буквальному сенсі, а під язичництвом розумію позицію піднесення до рангу найвищої цінності всього що завгодно, але не Бога. Отож багато людей, які сьогодні висловлюються на тему гомосексуалізму, роблять це з позиції падання ниць перед ідолом, якого ім’я сексуальна потреба. У таких людей не вміщається в голові, що людина із гомосексуальними схильностями може відмовитися приносити жертви цьому ідолу. Тому їм дуже важко пояснити, що наша свобода виявляється не в поклонінні ідолам, а якраз навпаки: вільна людина є господарем своїх потреб і не дозволяє морально невпорядкованим потребам заволодіти нею.

Тому не вірте своїм відчуттям, ніби Ви цілком занурені в темряву. У Вашому житті є один незвичайно світлий момент. Йдеться про те, що Ви можете собі чесно сказати: "Я не гомосексуаліст". Аби тільки Ви могли завжди триматися цієї позиції і наповнювати її глибшим сенсом.

Віра допоможе Вам подолати темряву, яку я бачу у Вашій нинішній ситуації. Відраза, яку Ви відчуваєте до самого себе, це справді щось темне й недобре, що може Вас знищити. Подумайте ось над чим: Ісус віддав Своє життя не тільки за всіх нас, а й за кожного з нас. Кожен із нас, буквально кожний, є для Нього невимовно дорогий. Тож чи годиться мати відразу до того, хто дорогий самому Богові? Християнин не повинен гидувати собою. Нам можна і навіть треба мати огиду до своїх гріхів, бо й Бог має до них огиду. Аби це тільки було конструктивним, аби тільки сприяло нашому очищенню. Але самим собою гидувати не можна. Адже кожен із нас – це Боже створіння, яке полюбили настільки, що Син Божий заради нас пішов на смерть.

Ви не винні, що маєте таку погану схильність. Це, безперечно, погана схильність, така сама, як, приміром, непоміркована схильність до алкоголю чи відчуття одержимості садизмом, навіть якщо людина не причетна до її появи. Однак з того факту, що це погана схильність, виникає тільки те, що її треба тримати в ризах, а не те, що треба відчувати огиду до самого себе. Це стосується й тих людей, які таку схильність накликали на себе своїми гріхами, звісно, якщо тільки вони хочуть перестати грішити та розпочати нове життя.

Пригадайте, що коли Ісус Христос говорить про таких людей, як Ви, то в Його словах немає ані тіні зневажливості: "Бувають бо скопці, що з матернього лона такими народились; бувають і скопці, що їх люди оскопили" (Мт 19,12). Не боючись помилитися, можна сказати ще одне: Бог знає тягарі такої життєвої ситуації і не забуде, яку кривду вчинили тим, "що їх люди оскопили".

Мабуть, правильно, що Ви не маєте претензій до своїх батьків. Але, на жаль, фактом є те, що часом на власних батьках лежить головна провина за сформування в їхній дитині тенденцій до гомосексуалізму. А те, що ми називаємо розтлінням неповнолітніх, це гріх, який волає про помсту до неба. Воістину, Бог пам’ятає кривди тих, "що їх люди оскопили".

У наведених словах Ісуса Христа на особливу увагу заслуговує контекст, в якому ці слова були сказані. Головною темою наведеного висловлювання була харизма целібату (безшлюбності), прийнятого добровільно заради Царства Божого. Тому Ваша ситуація, сприйнята з вірою, може стати шансом. Йдеться вже не стільки про те, що Ви стоїте перед завданням витривати в чистоті, яка засвідчить Господу Ісусу, що за будь-якої ситуації Його заповіді лишаються правильними і що з Його допомогою їх можна триматися. Йдеться про те, що цей хрест, який на відміну від інших людей, котрі живуть в целібаті, Ви не вибирали, можна перемінити на життєдайний хрест. Ваша самотність може стати шансом влаштувати своє життя згідно з планом любові й наміром відкрити своє серце перед потребами багатьох людей.

Мені не випадає підказувати, як Ви це маєте зробити. Своє життя заради інших можна реалізувати головно в рамках професії чи в громадській діяльності. Справді, варто свою самотність, навіть якщо людина її не вибирала, навіть якщо вона бачить у ній тяжкий хрест, прийняти як своє життєве покликання. Хтось гарно представив суспільну роль самотніх, які не бажають бути егоїстами, в чудовому образі домобудівництва: якщо сім’ї – це ніби цеглини величної будівлі суспільства, то самотні люди – цементний розчин, який тримає ті цеглини.

Сподіваюся, що Ви спроможні виробити саме такий стиль життя. Тоді Ви переконаєтеся, що дружба, без якої Ви тепер не годні уявити свого існування, не найкращий вихід. Навіть якщо в ній немає сексуальних зловживань, все одно Ви прагнете і підтримуєте її через недобру потребу ввійти у будь-який неприродний подружній зв’язок. Відчуття несмаку, про яке Ви пишете, вочевидь свідчить про Ваше сумління: воно здорове і реагує на все правильно.

Повторюю: найсенсовнішою життєвою програмою у Вашому випадку, як мені видається, є не тільки погодитися з Вашими відмінностями, а й шукати в них свого шансу. Може саме завдяки цій рані, яку Ви носите в собі, Вам пощастить все своє життя скерувати на таку любов, "яка не шукає свого" (1Кор 13,5).

 


Я. САЛІЙ, Дражливі питання про…, перекл. Н. Попач, Кайрос, Київ 2005, с. 194-200.



Наверх

  Распечатать

МастурбаціяЗакореніла мастурбація в подружжіОнанізм – це гріх чи ні?Не людині вирішувати"Почуваюся гірше, ніж каліка"